„Suukool võitleb suukollidega!“ 2022.–2023. õa kampaania

Seekord kestab kampaania 2022. a oktoobrist kuni 2023. a märtsini. Lasteaiarühma saab registreerida septembris. Registreerimise järel saadetakse õpetajale e-kiri kampaanias osalemise juhistega ning terve rühma hambapesupäevikuga.

Õpetaja ülesanne on küsida hommikuse õppetegevuse ajal laste käest, kas nad pesid eelmisel õhtul ja sama päeva hommikul hambaid, ning märkida vastused Suukooli hambapesupäevikusse. Sellest, kas vastus on positiivne või negatiivne, ei sõltu kampaanias osaleval rühmal midagi – peaasi, et saadud vastus on tabelisse märgitud. 

Kõik rühmad, kes täidavad päevikut reeglipäraselt oktoobri algusest märtsi lõpuni, saavad kingituseks kleepsud, tunnistused ja hambaharjad. Ühtlasi osalevad need rühmad ka suuremate kingituste loosimises, milleks on hambapastad või elektrilised hambaharjad kõikidele rühma lastele ja õpetajatele. Kõik rühmad, kes osalevad kampaanias lühema aja jooksul, saavad kingituseks Suukooli kleepsud ja tunnistused.

Kampaania „Suukool võitleb suukollidega!“ reeglid

  • Õpetaja registreerib oma rühma. NB! Iga rühmaga on seotud üks e-maili aadress, sama aadressiga ei saa registreerida mitut rühma.
  • Oluline on kontrollida, et Suukooli saadetud kirjad ei satuks rämpsposti kausta.
  • Täidetud hambapesupäevik tuleb üles laadida suukool.ee lehele. Hambapesupäeviku üles laadimiseks saab õpetaja iga kuu lõpus suukool.ee kirja koos unikaalse lingiga. Lingile klõpsates satub õpetaja lehele, kus saab üles laadida täidetud hambapesupäeviku pildi.

Oluline on, et päevikut täidetakse ausalt, kuna kampaania eesmärk on lastele meelde tuletada igapäevase hambapesu tähtsust, et kinnistada head harjumust. Üksnes ühiselt toimetades saame liikuda selles suunas, et Eestis kasvaksid tervete hammastega lapsed.

Kampaania algab 01.10.2022 ning lõpeb 31.03.2023. Auhinnad saadetakse postiga hiljemalt 31.05.2023.

Siit saab alla laadida hambapesupäeviku, mis on mõeldud tervele rühmale kuuks ajaks.

Kui on soov lisada õppetöösse veel laste hammaste tervisega seotud tegevusi, siis on abiks Suukooli metoodiline juhend lasteaiaõpetajale, millega saad tutvuda siin.